8211151
Přihlášení

Sobáčovský rybník

Pravidla rybolovu

Pravidla rybolovu


 1. Sobáčovský rybník je soukromý rybník s "hospodářským odlovem" na udici. Povolenku si může  zakoupit každý zájemce o lov ryb, který bude dodržovat stanovená pravidla. Lovící provádí veškerou činnost na vlastní nebezpečí.
 2. Prodej povolenek je přímo u rybníka, kde je stálá rybářská služba.
 3. Rybolov lze provozovat celoročně (denní i noční lov). Doba lovu je březen až říjen od 6:00 hod., maximálně celkem 12 hodin denně při ceně povolenky 350,- Kč. Listopad je doba denního lovu 7:00 - 19:00, od 1.prosince do konce roku chytáme pouze dravce. Noční rybolov od 18:00 do 06:00 hod. Cena noční povolenky je 350,- Kč. Při nočním lovu musí být lovící místo řádně viditelně osvětleno (lampička, lucernička) Lze na místě zakoupit.
 4. ( + vratná záloha 300 Kč na noční povolenku. Záloha bude vrácena po ukončení rybolovu. )
  V ceně povolenky je možno ponechat si jeden kus ulovené ryby ve velikostním rozsahu dle níže uvedené tabulky:
  Kapr ................................. 40 - 60 cm Amur .............. 50 - 70 cm
  Candát, štika (od 1.9) ...... 50 a více cm (hájení bude vždy upřesněno)
  Lze také zakoupit povolenku CHYŤ A PUSŤ za cenu 200,- Kč na 12 hodin.
  Cejna si lze ponechat v neomezeném množství. Uloveného lína, úhoře, jesetera a koi kapra je však nutné vždy ihned pustit. Uloveného cejna, tolstolobika a sumce (výjimkou je albín) je zakázáno vracet zpět do rybníka.
 5. Rybolov je povolen na dva rybářské pruty s jedním návazcem a jednoháčkem BEZ PROTIHROTU POUZE ORIGINÁL! Vzhledem k velikosti ryb je při lovu ( kromě metody Feeder), povinná síla vlasce "minimálně 0,25" . Používat plet. šňůry i odhazové je zakázáno. (Jako odhazová šňůra může být použit pouze silonový vlasec o průměru 40 – 50 mm v maximální délce 6m)
 6. Při rybolovu používat pouze PRŮBĚŽNOU MONTÁŽ! Při lovu a následné manipulaci s rybou musí být použit podběrák ( minimální rozpětí 65 -70 cm) a polstrovaná PODLOŽKA v minimální délce 100 cm (Doporučujeme podložky vaničkového typu) Obojí lze u nás zakoupit. PODLOŽKY NEPŮJČUJEME.
 7. VYŽADUJEME ŠETRNÉ ZACHÁZENÍ S ULOVENOU RYBOU. Focení: manipulace s ulovenou rybou maximálně 20 – 30 cm nad podložkou, za neustálého polévání ryby. FOCENÍ POUZE V KLEČE!!! (Zbytečně rybu nevystavovat stresu a po focení ihned vrátit do vody)  VYPOUŠTĚNÍ: Před vypouštěním ulovené ryby je nutné vpich po háčku a drobné ranky ošetřit desinfekcí ( klinikem).Lze u nás zakoupit. Vypouštění ulovené ryby je povoleno pouze z podložky pod ryby nebo z vážícího saku. Každý rybář, který si chce ponechat ulovenou rybu, musí mít svůj vezírek, ve kterém smí uchovávat pouze rybu zapsanou v povolence, kterou si lovící v rámci pravidel ponechá. V průběhu lovu nesmí lovící ryby zaměňovat. Lovící je povinen mít při lovu vyprošťovač háčků, míru pro zjištění délky ryb a psací potřebu pro zapsání úlovku do povolenky.
 8. Rybář je povinen na svém stanovišti udržovat pořádek a čistotu. Svým chováním nesmí nijak narušovat pobyt ostatním lovícím. V případě nevhodného chování, porušování pravidel rybolovu a narušování nočního klidu může být lovící vykázán. Za odložené věci neručíme.
 9. V areálu je přísně zakázáno rozdělávat ohně mimo místa k tomu určeného.
 10. Areál je součástí BIOCENTRA! Platí přísný zákaz jakéhokoli ničení vegetace (řezání orobince, ořezávání keřů, stromů apod.) Je nutné zásadně používat toalety.
 11. Parkování vozidel je možné POUZE na vyhrazeném parkovišti, střežené kamerovým systémem. Platí přísná zákaz zajíždění k vodě. Při kontrole je rybář povinen na požádání ukázat zapsaný úlovek, který si ponechal, vezírek, tašku, batoh apod.
 12. JE ZAKÁZÁNO: lov ryb do čeřínku, vnadění krví.
 13. Po ukončení lovu a před odchodem od rybníka je rybář povinen uklidit místo lovu a odevzdat obsluze povolenku se zapsaným ponechaným úlovkem. Je vedena řádná evidence a na základě výsledků jsou doplňovány jednotlivé druhy ryb.
 14. Od roku 2016 je posílen kamerový systém po celém obvodě rybníka. Při jakémkoliv porušení pravidel bude s porušitelem ukončen rybolov a bude vykázan.

Pravidla rybolovu pstruhů

Od 1. listopadu – do konce března vždy od 8:00 hod chytáme pstruhy (Podle počasí, může být doma prodloužena .Při dostatečném zámrzu chytáme na dírkách..)

 • Pstruh se chytá ve vyhrazeném prostoru a nesmí být v žádném případě vrácen zpět do vody a musí být ihned usmrcen.
 • Denní povolenka v ceně 60,- Kč není časově omezena. Cena uloveného pstruha je 135,- Kč/ 1 kg.
 • Zájemci mají možnost zapůjčení prutu a podběráku za poplatek, v prodeji jsou běžné nástrahy.Pouze při lovu pstruhů.

 • Po celý rok je pro lovící i návštěvníky lokality zajištěno občerstvení ( jídlo a pití).
 • Rybník je velmi kvalitně zarybněn a ryby jsou pravidelně doplňovány.

Rezervace chatek POUZE na našem rezervačním systému www.sobacov.cz

Email : chadimasobacov@seznam.cz , tel. 731 472 926

sobacov

 


11.7.2011 7:06:35 | přečteno 19573x | pavel.zenozicka
Stalagmit - provozovatel rybníku © 2011 tel. 731 472 926, 774 667 026, mail: rybolov@sobacov.cz
 
Stalagmit - provozovatel rybníku © 2011 tel. 731 472 926, 774 667 026, mail: rybolov@sobacov.cz
load